Електрична проводка, установче обладнання та розумні системи управління будинком

Електропроводка, безумовно, це найбільш важлива інженерна система будь-якої сучасної оселі або приміщення комерційного призначення. Помилки в проектуванні і підборі матеріалів обертаються або дорогими переробками, або незручністю, або навіть неможливістю використання. Електрична проводка повинна відповідати вимогам безпеки і забезпечувати транспортування електроенергії до її споживачів з урахуванням їх потужності та покладених на них функцій. 

За останні роки значно зросло енергоспоживання осель, і за рахунок більшої кількості побутової техніки що використовується, і через початок реформи поетапної відмови від споживання природного газу на користь електроенергії. Все більше новобудов міста пропонують негазифіковане житло, і це насправді можна використовувати як перевагу при правильному підборі інженерних систем для опалення та кондиціювання повітря, приладів побутової та кухонної техніки. І кожен з них потребує індивідуальної реалізації енергозабезпечення в залежності від потужності, умов та періодичності використання. 

– “До речі, використання теплових насосів повітря-вода в комбінації з низькотемпературними системами типу “тепла підлога” дозволяє в кілька разів знизити енергоспоживання як в порівнянні з традиційним електроопаленням, так і при використанні природного газу в ролі енергоносія. А використання двозональних лічильників примножує цю перевагу.

– Сергій, керівник HVAC проектів

Тому проектування схеми електропроводки і плану навантажень є обов’язковим етапом робіт і в подальшому використовується як дизайнером або менеджером об’єкта для виконання авторського контролю, так і залишається споживачеві для обізнаності в архітектурі мережі електропостачання та освітлення.

Сучасна електромережа Вашої квартири або будинку повинна мати зональне розділення, правильно підібрану шафу управління, реле напруги, автоматичний вимикач із захистом від коротких замикань, пристрій захисту від іскріння, диференційний вимикач або УЗО, заземлення, при необхідності блискавкозахист і виконувати цілому ряду вимог до забезпечення працездатності і безпеки експлуатації. Для надійного контакту проводка збирається як конструктор LEGO на клемах що самозатягуються, з використанням підрозетників замість розподільчих коробок. Та, безумовно,  відповідно до цілого ряду вимог, в тому числі у відповідності державним стандартам та сучасним технологіям.

Скажу пару слів і щодо інтелектуальних систем управління, т.н. «розумний будинок» під яким мається на увазі сучасний житловий будинок обладнаний для проживання людей за допомогою високотехнологічних систем автоматизації і управління доступом. Вперше це визначення було сформульовано у Вашингтонському Інституті інтелектуальної Будівлі, а перші «розумні будинки» американці почали обладнювати ще в середині минулого століття. Сьогодні система розумний будинок забезпечує зручне дистанційне керування всіма системами Вашої оселі, але перш за все безпеку, комфорт і ресурсозбереження для мешканців. Головні завдання які вирішують системи “розумний будинок”:

  • Управління світлом з використанням датчиків руху, освітленості, часу та програмування світлових сценаріїв які застосовують встановлені заздалегідь настройки для різних варіантів використання. Наприклад, режим «Вечірка» може приглушити усе верхнє світло і включити лише підсвітку, а режим «Прибирання» створить максимальне освітлення в приміщенні;
  • Управління кліматом для підтримання в квартирі або котеджі оптимального температурного режиму та рівня вологості. “Розумний будинок” може керувати системами опалення, вентиляції та кондиціонування, та дозволяє встановлювати температурні режими дістаційно;
  • Управління безпекою, контроль та керування доступом, які складаються з камер відеоспостереження, датчиків руху і об’єму що дозволяють не тільки фіксувати появу непрошених гостей, але і виконувати оповіщення господарів. А сенсори протікання води і витоків газу, відкритого вогню і задимлення повідомляють про побутові аварії;

А ще в систему розумний будинок можливо інтегрувати музичні системи, управління жалюзями, ролетами і шторами, і навіть голосове управління за допомою онлайн асистентів і “інтернет речей”. Ці системі передбачають як сенсорні пульти у самому приміщенні, так і віддаленне управління за допомогою смартфона чи через інтернет-браузер. Області застосування системи “розумний будинок” обмежені тільки переліком поставлених завдань і фантазією господаря житла.

І наостанок, що не менш важливо – наші електромонтажники мають всі необхідні дозволи на виконання робіт, на безперервній основі підвищують кваліфікацію і рівень професійних навичок. А їх досвід забезпечить працездатність і довговічність використання Вашої мережі електропостачання. Хочу звернути Вашу увагу на наступні ключові моменти в нашій роботі:

Устаткування і матеріали європейських брендів

Більше 15 років постійного партнерства з перевіреними європейськими виробниками

Висококваліфіковані електрики

Безперервне підвищення кваліфікації і слідування трендам є невід’ємною частиною робочого процессу

Прозоре ціноутворення і поетапна звітність

Багаторічна співпраця з виробниками дозволяє пропонувати нашим клієнтам кращі цінові умови на ринку.

Гарантійні зобов'язання і сервісне обслуговування

Надаємо гарантію як від виробників обладнання, так і на працездатність готових систем в комплексі.

Основні бренди обладнання і матеріалів

Hager пропонує різноманітні системні рішення що відрізняються якістю та інноваційністю продуктів, принципом модульності та простотою монтажа.

Французьска Shneider Electric пропонує рішення у сфері керування енергоспоживанням та робить електропоживання безпечним.

Спираючись на 130-річний досвід, компанія ABB домагається успіху завдяки 110 000 висококваліфікованих співробітників в більш ніж 100 країнах.

Як краще вести проводку: по підлозі, під стелею або в стіні?

Сьогодні часто відмовляються від настінного монтажу проводки, так як необхідно штробити стіни і використовувати більше проводу та кабелю, це додаткові витрати, а несучі перекриття так і зовсім не можна руйнувати. 

 

Існує кілька умов, які можуть сприяти вибору на користь стельового монтажу. А саме, якщо планується монтаж підвісної, гіпсокартонного або натяжної стелі. Якщо стяжка вже залита або не хочете міняти підлогове покриття. Економічно це не завжди вигідно з точки зору витрат матеріалів, зате простіше отримати доступ для обслуговування.

 

Тому іноді простіше і правильніше зробити розводку по підлозі, особливо якщо мають місце певні умови – не хочете зменшувати висоту стель (втрачаються 50-100мм), стяжка ще не залита, та й сам процес монтажу більш зручний і в цілому виходить дешевше стельового. Але можуть виникати і труднощі, найчастіше стикаємося з необхідністю перетину електропроводки з трубними магістралями водопостачання та опалення.

 

Тому найбільш підходящий варіант для проводки Вам підкажуть наші фахівці виходячи з особливостей Ваших приміщень. Телефонуйте вже зараз!

Який монтаж проводки дешевше: по підлозі або під стелею?

Більшість розеток розташовується ближче до підлоги, тому довжина штроб в стіні при підлогової прокладання кабелю буде значно менше.

 

Якщо взяти для прикладу квартиру в новобудові площею близько 100 м2, то загальна довжина кабелів по підлозі складе близько 2000м, а крім самого проводу необхідні витратні матеріали такі як кліпси, стяжок, гофра і т.д. А ось якби проводка велася по стелі, відповідно стіні робиться від стелі до розеток, то загальна довжина склала б більше 2500м.

 

В результаті при проводці під стелею пішло б на 20% більше матеріалів. Звичайно, для однокімнатної квартири різниця буде не так помітна, але тим не менше вона точно буде.

Чим «земля» відрізняється від «нуля»?

Монтаж трехпроводной мережі, в якому є нульовий і заземлення провідники, сьогодні є єдиним стандартом при будівництві. У щитової вони обидва з’єднуються на заземлювальну шину, і ось тут і виникає питання – чим вони взагалі відрізняються?

 

Те, що ми звикли називати «нулем» і «землею», називається нульовим робочим провідником (позначається “N”) і нульовим захисним провідником (має позначення “PE”). Перший необхідний для захисту від ураження електричним струмом, ним заземляются електроприлади. У той же час робочий нульовий провідник необхідний для живлення устаткування, тобто по ньому буде протікати струм.

 

У деяких випадках допускається використовувати «нуль» (PE) в якості заземлення. У цьому випадку провід стає поєднаним провідником, який поєднує функції нульового захисного і нульового робочого провідників і буде називатися PEN. Робочий «нуль» можна використовувати в якості «землі», але не рекомендується.

 

Ми ж рекомендуємо розводити проводку відразу з заземлювальним провідником, що виключить необхідність використовувати «нуль» не за призначенням.

Одножильний або багатожильний провід: який вибрати для монтажу?

Просто порівнювати ці типи проводів є грубою помилкою, адже кожен використовується в певній області застосування. Наприклад, повітряні мережі електропередач монтуються виключно багатожильним проводом, в той час як кабельні підземні мережі тільки одножильним. У домашній проводці можна використовувати обидва типи. Мало того, одножильні і багатожильні дроти мають одні типорозміри, і витримують однакове навантаження. То який все-таки краще для прихованої проводки в квартирі чи коттеджу?

 

У кожного типу є свої плюси і мінуси. У одножильного кабелю дроти більш жорсткі, ніж у многожильного, тому при згинанні він краще тримає форму. Гнучкість багатожильного дроту є перевагою для подовжувачів, електроустановок переносного типу, відкритих динамічних проводок, але не для домашньої прихованої проводки.

 

З’єднання проводів повинно виконуватися шляхом пайки, опресування, зварювання, гвинтовими або клемники WAGO. Роз’єми в розетках і вимикачах також легше підключати одножильним прповодом, вони в більшості своїй гвинтові.
Але і ціна одножильного кабелю при інших рівних умовах (виробник, перетин, тип ізоляції) вище ніж у многожильного.

 

У своїй роботі для монтажу прихованої проводки в квартирах і будинках ми найчастіше використовуємо одножильний мідний кабель, іноді комбінуємо з багатожильним в залежності від особливостей об’єкта і поставлених завдань.

Відгуки

Чим ми можемо допомогти?



    Scroll to top