![](https://happy-home.dp.ua/wp-content/uploads/2021/04/hvac-ventilation-air-conditioning-recuperation.jpg)
Монтаж сучасних систем вентиляції, кондиціювання та рекуперації повітря
Здоровий клімат в приміщенні забезпечується за рахунок систем опалення, вентиляції та кондиціонування повітря. Що стосується останнього, то найбільш традиційним рішенням є установка декількох спліт-систем. Або зональної системи кондиціонування з канальним виконанням внутрішніх блоків, що є більш сучасним варіантом. А так як однією з ключових вимог сьогодення є енергоефективність, то останні системи оснащуються ще й рекуператорами повітря. У порівнянні з традиційними кондиціонерами зональні системи забезпечують більш розосереджену подачу охолодженого повітря, що гарантує кліматичний комфорт у кожному окремому приміщенні, також власник має можливість управляти кліматом за допомогою регулятора управління або смартфона через інтернет. А ще автоматика сучасних систем кондиціонування легко інтегрується в систему «розумний будинок».
Окремо хочу звернути увагу на рекуператори повітря, які сьогодні широко поширені не тільки в централізованих припливно-витяжних системах вентиляції житлових будинків і приміщеннях комерційного призначення, а також у квартирах багатоповерхових будинків. За рахунок рекуператора зберігається понад 90% тепла вихідного повітря, яке зазвичай втрачається при провітрюванні. Зазвичай централізовані рекуператори встановлюють при будівництві будинку або під час ремонту та реконструкції квартири. Однак якщо такі роботи не передбачаються або неможливі, використовуються локальні децентралізовані рекуператори. Їх можна встановлювати в житлових приміщеннях з зовнішньою стіною, як правило це кухні, санвузли, вітальні та спальні кімнати.
Останнім часом ми також стикаємося з обмеженнями на розміщення зовнішніх блоків кондиціонерів на фасадах, особливо на “червоній лінії” і в новобудовах. У таких випадках хорошим рішенням для квартир є установка теплових насосів повітря-вода, які дозволяють встановити один зовнішній блок на вулиці і теплообмінник внутрішнього одночасно як для контуру опалення (найкраще працює з низькотемпературними системами “тепла підлога”), так і охолодження із застосуванням фанкойлів. Це найбільш просте і енергоефективне рішення, особливо для негазифікованих будинків, які все частіше зустрічаються серед новобудов нашого міста.
Устаткування і матеріали європейських брендів
Більше 15 років постійного партнерства з перевіреними європейськими заводами-виробниками.
Висококваліфіковані монтажні бригади
Безперервне підвищення кваліфікації є невід’ємною частиною робочого процессу наших монтажних бригад
Прозоре ціноутворення і поетапна звітність
Багаторічна співпраця з виробниками дозволяє пропонувати нашим клієнтам кращі цінові умови на ринку.
Гарантійні зобов'язання і сервісне обслуговування
Надаємо гарантію як від виробників обладнання, так і на працездатність готових систем в комплексі.
Основні бренди обладнання і матеріалів
![](https://hh.sabday.com/wp-content/uploads/2021/04/vents_logo.png)
Вентс входить в групу компаній Blauberg Group і являє собою потужне науково-виробниче підприємство, що володіє найбільшою сучасною виробничою базою в Європі.
![](https://hh.sabday.com/wp-content/uploads/2021/04/lg-logo.png)
LG пропонує сучасні технології що до збереження енергоефективності оселі, комфортного охолодження, та підтримання баланса температури та вологості, і як наслідок чисте повітря.
![](https://hh.sabday.com/wp-content/uploads/2021/04/cooper-hunter_logo.png)
Маючи більш ніж 20-річний досвід роботи в галузі кондиціонування повітря та вентиляції компанія Cooper&Hunter є провідним гравцем у сфері HVAC світового рівня.
При підборі обладнання для кондиціонування повітря у будинку або квартирі, офісі або приміщенні коммерційного призначення, визначальними критеріями мають бути:
- теплотехнічний розрахунок, якій залежить від об’ему приміщення, площі скління та кількості людей що мешкають;
- тип кліматичного обладнання, будь то спліт- або центральна зональна система кондиціонування та вентиляції повітря;
Варто визнати, що для приміщень невеликої площі більш економічно доцільним є використання спліт- а бо мульті-спліт систем (якщо нема обмежень щодо розміщення зовнішніх блоков на фасадах будівль), а для більш великих коттеджів доцільно використання мультизональних систем вентиляциї та кондиціонування повітря.
Залежно від призначення приміщення і його конструктивних особливостей, застосовуються такі типи внутрішніх блоків кондиціонерів повітря:
- настінні – монтуються на стіну, зазвичай представлені в різних дизайнерських виконаннях;
- напольно-стельові – встановлюються в приміщеннях з низькими стелями або де немає можливості змонтувати повітроводи під канальні або касетні кондиціонери: квартири, магазини, кафе);
- канальні – інсталюються під стелями, в інтер’єрі помітні тільки решітки в різних дизайнерських виконаннях;
- касетні – більша частина внутрішнього блоку прихована в підвісній стелі, а в приміщенні видно тільки нижню декоративну. Найбільш популярний варіант для використання в приміщеннях комерційного призначення.
Для підтримки оптимального клімату в приміщенні одним з ключових факторів, крім температурного режиму, є рівень вологості повітря, який впливає не тільки на здоров’я жителів, але і домашніх тварин, збереження меблів, огороджувальних конструкцій і т.д. Для забезпечення правильного рівня вологості в приміщеннях використовуються зволожувачі та осушувачі повітря, і для вентиляційних систем вони можуть бути наступних типів:
- канальні зволожувачі що покликані в холодний період року підтримувати оптимальну відносну вологість повітря у будівлі. На відміну від побутових моделей, зволожувач канального типу підключається до водопроводу і автоматично підтримує заданий рівень вологості;
- канальні осушувач встановлюється в зонах з підвищеною вологістю таких як наприклад басейни закритого типу для зниження відносної вологості і запобігання утворення конденсату на стінах та на склінні.